Az aurrl
Napjainkban egyre tbb informcihoz lehet jutni az aurrl, sok rdekes, nha klnleges kzlsek ltnak napvilgot. A jmbor rdekld kezdeti lelkesedse gyakran megtorpan, az aurrl megjelen tbbfle elmlet, elkpzels, lttn.
Ezen taln nem is lehet csodlkozni, hiszen az tlag ember szmra csak virtulis valsgknt ltez dolgot, - mint amilyen az aura is - sokflekppen lehet interpretlni.
Az aura legltalnosabban a kvetkezkppen hatrozhat meg: minden ltezt tlel, that enrgiaburok, energiamez.
Nos, mi is ez az energia?
A hinduk, pontosabban az indiai spiritulis hagyomny Prana-nak nevezte, a knaiak Chi-nek , a polinziaiak (s lltlag a hunok is) Mana-nak hvtk.
De emltik a szent knyvek is ; a Kabbala, a zsid misztikus filozfia Krisztus eltt 500 krl asztrlis fnyknt emlti.
A Biblia gy r: 29Azutn lejtt Mzes a Sinai-hegyrl....Azt azonban nem tudta Mzes, hogy arcnak a bre sugrz lett, amikor Istennel beszlt.
Klnbz korok s nemzetek klnbz elnevezssel illettk, csak pr plda: Homeros fnyl fst, Paracelsius muna, Br von Reichenbach der, dikus er, Korschelt Nap-ter, Mesmer - magnetizmus vagy mgneses fluidum, Reich - Orgon(e)., stb.
De egyb nvvel is illetik: univerzlis energia, kozmikus er, asztrlfny, bioenergia, pszi er, bioplazma, pszihikus r, univerzlis leter, egyetemes letenergia, egyetemes alkot energia, fnyenergia, stb.
Az aura elnevezst 1908-ban Kilner hasznlta elszr.
Az els ismert vlt eurpai lers az aurrl a ksbb hress vlt svjci orvos s filozfus Paracelsius tollbl szrmazott. Az egyetem befejezs utn eurpai utazgatsai alkalmval sok idt tlttt cignyokkal s alkimistkkal. Tanulmnyozva a gygynvnyeket, a npi gygymdokat s a teozfit, arra a megllaptsra jutott, hogy ltezik valamifle let-er, melynek kls s bels kisugrzsa fnyl szfrhoz hasonlatos.
Brmennyire is furcsa Isac Newton is foglalkozott ezzel a jelensggel. 1666-ban ismertette az l szervezeteket krlvev ertr vagy er-hullmok koncepcijt. A tudomny egybknt neki ksznheti tbbek kztt - a fnyvisszaverds s a fnytrs elmlett.
Tbb hres kutat, tuds foglalkozott az l szervezetett krlvev energiatr kutatsval.
Felttelezsek szerint a civilizci kibontakozsnak hajnaln az emberek tlnyom tbbsge rendelkezett az auralts kpessgvel. A kisgyerekek szletsket kvet els pr vben szintn ltjk az aurt. Valsznleg megfigyeltk mr, hogy a csecsemk gyakrabban nznek a fejnk fl, mint a szemnkbe, lltlag a kisugrzott auraszneket nzik s ha szmukra zavar vagy a szleik auraszntl merben eltr sznnel tallkoznak, akkor msok szmra indokolatlanul srni kezdenek.
Az emberi aura egybknt nem lland, lehet tbb szn s gyakran vltoz. Maga az aura tbbrteg, de amint az aurt alkot erk elnevezse s jellemzse esetn, itt is szembeslnk a rtegek eltr szmnak s elnevezsnek tbbfle elmletvel. Van olyan elmlet, amely szerint az aura 4 rteg, van, ami szerint 0 + 4 rteg, de van olyan elmlet is, - s ez a leggyakoribb-, ami szerint 7, st ennl tbb rteg is.
Kzeltsk meg logikusan ezt a krdst, milyen rezgsek, energik jellemzek az emberre? A legltalnosabban ismert rezgsek a sejtek, a szervek rezgsei ez a fizikai rteg; az rzelmeink (szeretet, bosszsg, dhkitrs, stb.) szintn energia kibocstssal jrnak ez az asztrlis rtege aurnknak, az agyhullm ( a kzismert alfa, bta, stb. llapotok) a mentlis rteg alkotja, a kvetkez rtegeket a spiritulis szntbe lehet sorolni, ide a reinkarncis, a magasabb rend szeretet, a teremt s a szellemvilggal val kapcsolat-tarts rtegei tartoznak.
Amint ez a fentiekbl kitnik az ember aura nagyon bonyolult, sokszint s sszetett jelensg.
A helyzetet tovbb bonyoltja, hogy az aura ltrejttben, sznkpnek kialakulsban fontos szerepet jtsz csakrk szma s elnevezse is elg vltozatos.
A csakrt energia-kpontknt emltik, de tallbb lenne, energiaramlsnak, energiafolyamnak nevezni.
A kereket jelent szanszkrit eredet sz, valszn onnan kapta nevt, hogy a tisztnltk rvnyl energiaknt rzkeltk, hisz tlcsrszeren keskenyed ramlsknt jrjk t a szervezetet.
A csakrk ltjk el energival a hozzjuk kapcsold szerveket; pld. a szvcsakra a szv, td, mellkas, kerings, vr, karok s termszetesen a csecsemmirigy energiaelltst biztostja. Ebbl kvetkezik, hogy a csakrk vltozsbl kvetkeztetni lehet a szervekben bekvetkezett vltozsokra is.
Az aurnk teht letenerginkat, a szervezetnk llapott tkrzi, de ha figyelembe vesszk, miszerint az aura rtegei rzseink, gondolataink rezgseit s minden ms, a velnk kapcsolatos rezgseket is hordozzk, akkor megllapthatjuk, hogy aurnk - igazi szemlyazonossgunk, azaz testi-tudati-lelki trkp nmagunkrl.
Az aura rzkelsnek trtnete
Az aura rzkelsnek trtnete az emberisg ismert trtnelmnek hatrain tl, az idk homlyba vsz. A bibliai korszak, a termszeti npek, a kzpkori keresztny misztika, ms korok festi s szobrszai sugrz, csillog fnyessgknt jelentik meg az emberek, llatok, nvnyek krl. Amit a tisztnltk, mgusok, ltnokok, az rzken tli rzkels (ESP) birtokosai eddig is kpesek voltak rzkszerveikkel felfogni, most tudomnyos, egzakt vizsglatok ltal nyert bizonytst. Modern korunk kutati az aurt elektromgneses mezknt mrik minden llny krl. Az energiatvitelt s az auramrseket Magyarorszgon els zben a Prometheus TTV energetikai laboratriumban vizsgltk, mrtk s jelentettk meg. Vilgviszonylatban azonban az els aurafnykpet Nicola Tesle, a kivl fizikus, elektronikai kutat s tuds ksztette el 1891-ben! Ksbb kutatsait a Szovjetuniban kezdtk tovbbfejleszteni, a mlt szzad 60-as veiben. Ezeket az veket kveten az egsz vilgon elkezddtek a kutatsok, s napjainkban mr igen nagy pontossggal mrik a tudsok az aurt, - elssorban a klnfle egyetemek termszettudomnyi karain. A szzad utols vtizedben, a felgyorsult fokozott fejlesztsi trekvsek eredmnyeknt szletett meg az gynevezett AURA IMAGING PHOTOGRAPHY, amely elsknt tette lehetv, hogy a vizsglt bioenergia mez szabad szemmel is lthatv vljk.
Mit lehet megtudni az aurafnykpbl?
A klnfle sznek legklnflbb sznkombincii, melyek az AURA IMAGING mdszerrel mrhetv vlnak, illetve egy megfelel polaroid rendszer kzbeiktatsval lthatkk, st aurafot formjban rgzthetkk vlnak. A vizsglt szemly aurafotja valamint rzelmi, szellemi llapota , s viselkedsi formi kztt szoros kapcsolat matematikai nyelven korrelci ll fenn. A fenti fot sznei a lefnykpezett szemly klnfle minsgeit, tulajdonsgait s mentlis llapott tkrzik. Az aurafnykpezs gyakorlata, eszkzei (pl. Kriln mdszer, Aura Camera 3000, stb) kt rzkel mint input szenzor- segtsgvel mri a vizsglt alany gynevezett biofeedback paramtereit. A mrt rezonanciapontok a szervezet egszvel llnak kapcsolatban. Az emberi szervezettl kapott - nem tudatos informci vizulis talakts utn sugrz, sznes energiamezknt jelenik meg a polaroid fnykpen.
Az aurafnykpek rtelmezse
Az optikai spektrum minden szne klnfle minsgekre, tulajdonsgokra utal. A kvetkez lersok segtsget nyjtanak egy aurafnykp alaprtelmezshez. Igen fontos figyelembe venni, hogy nem csupn az aura szne, hanem formja is lnyeges informcis alap, amely lnyeges szerepet kapaz rtelmezs sorn csakgy, mint a bal s jobb oldal kztti klnbsgek. A jobb oldalon lthatak a frfias aktv - extrovertlt, mg a bal oldalon a nies - passzv-introvertlt minsgek.
VRS
Aktivitst, ert, akaratot jell. Nagyon aktv, dinamikus energia, a kihvsok, a harc, a vltozs, a fizikai megvalsts szne, trelmetlensget, knyszert ert mutat. Az olyan ember, akinek sok vrs szn tallhat az aurjban, rzelmileg tlfttt, szenvedlyes, esetleg stressz hatsa alatt ll. A vrs kifejezhet dht, haragot, vagy utalhat tlhajszoltsgra is.
NARANCSSARGA
Az aktivits s a gondolkods kombincija. Feszltsget, a felfedezs rmt, letert, izgatottsgot, lnksget jell. A vilgos narancssrga vidmsgra, pozitv gondolkodsra, s btorsgra utal. A sttebb, barns narancssrga tlterheltsgre, fradtsgra, fltkenysgre, a konkurencitl val flelemre, becsvgyra, mohsgra vagy a gygyszerek szedsre, illetve dohnyzsra utal.
SARGA
Az intellektus, az rtelem ltal trtn megismers szne. Azt mutatja, hogy az illet szellemi tevkenysggel van elfoglalva, olvas vagy tanul. A vilgossrga szn vidm kedlyre s rmteli felismersekre utal, a homlyos-srga ezzel szemben megerltetst, irnytsi vgyat, befolysolhatsgot, egoista gondolkodsmdot mutat, tovbb azt is jelzi, hogy az illet fl elfogadni valamit, s az azzal kapcsolatos rzelmeit kimutatni.
ZLD
A kzppont szne. J szndkot, bartsgot, egyttrzst, kiegyenslyozottsgot, termszet kzelisget, nylt kommunikcit, letrmt jell. A trkiz-zld gygytsra enged kvetkeztetni. A mlyzld gyakorlatiassgra, rugalmatlansgra vagy anyagi kzpont gondolkodsra, mg a sttzld nz, msokat kihasznlni akar magatartsra utal.
KK
A bels nyugalom, a biztonsgrzet, a felebarti szeretet, a mly trelem s az elgedettsg szne. A homlyos-kk visszafogottsgra, introvertltsgra, a valsgtl val elmenekls vgyra, depresszira utal.
IBOLYA
Spiritulis vltozst, transzformcit, befogad kszsget, rzkenysget, intucit, befel figyelst mutat, ugyanakkor arra utal, hogy az illet a htkznapi problmkra is inkbb misztikus jelleg megoldsokat keres. A magentba hajl ibolya a magasabb idelok erteljes gyakorlati tltetsre val kszsget jelzi. A lila a nem anyagi jelleg dolgok mly szeretetrl tanskodik. A szrks-lila rejtzkdsi vgyat mutat.
FEHR
A mg meg nem nyilatkozott, vagyis a rejtett llapotok szne. A fehr visszatkrz, visszaver minden kivilrl jv ingert. Olyan, mint egy vdpajzs, mely sok energit tartalmaz. A tiszta, fehr httr, ms sznek mgtt az illet magasabb frekvencijra utal. |